Само в Топ Преса! Изявление на треньорите на двата отбора в Банско

Германея спечели ценна точка в борбата си за оцеляване при гостуването си на Банско в събота, завършвайки наравно 1:1. Срещата бе от 21-ия кръг на Югозападната трета лига. Равният резултат дойде като студен душ за ръководството на футболния клуб след прекрасната игра на отбора само три дена преди това. Тогава, банскалии показа игра с класи над съпреникът си „Чавдар“/Етрополе/ и победиха с впечатляващия резултат от 4:0. Равният резултат в събота срещу гостите от Елин Пелин подейства на ръководството на отбора и на феновете като загуба на свой терен.  При това, „Германея“ игра с човек по-малко в мача, след като в 37-та минута Атанас Георгиев бе изгонен с директен червен картон. Той бе отстранен, след като събори откъсващия се сам срещу вратаря Милен Лефтеров. Домакините поведоха след 16 минути игра след като Петър Лазаров изведе сам срещу вратаря Лефтеров и той не сбърка.  Последваха пропуски на Смаил Креболиев ,Георги Фикийн и Владимир Кабранов за Банско, а в 69-тата минута Алек Манолов от фаул вкара изравнителния гол за „Германея“.

Във временното класиране Банско е на 5-то място с 32 точки, но толкова вече има и Марек. Въпреки силната си пролетна серия Германея все още е на предпоследното 17-то място със 17 точки.

Кратките изявления на наставниците на двата отбора след мача вижте и чуйте в приложения видеоматериал.