„Марек“ хвърли бомбата

„Марек Юнион-Ивкони“ хвърли бомбата във втория кръг от 1/4-финалите на волейболната Суперлига

Дупничани победиха с 3:0 (21, 22, 20) шампиона „Нефтохимик 2010″(Бургас) у дома. Така двата отбора си размениха по една домакинска победа, а третият решаващ мач е на 19 март (понеделник).

Срещата започна оспорвано, но домакините успяха да дръпнат в резултата и запазиха минимална преднина до края на гейма.

Втората част отново беше изключително интригуваща, двата отбора се гонеха в резултата, но волейболистите на „Марек“ бяха безапелационни в края.

В последния гейм момчетата на Иван Тасев започнаха уверено и поведоха с 21:15 срещу шампионите. В края гостите от Бургас успяха да стопят разликата до три точки, но нищо повече.