„Спортика“ с първа загуба за 2018

Благоевградският женски футболен отбор „Спортика“ загуби от ЖФК „Тиверия“ с 2:5 в контрола играна в македонския град Струмица

Това бе и първата проверка за годината за момичетата на Радослав Креснички, докато за домакините бе трета. Срещата се игра на терена с изкуствено покритие край стадион „Младост“ в южния македонски град. А резултата малко лъже, тъй като през първото полувреме момичетата на „Спортика“ на три пъти пропуснаха сами срещу вратаря, а а веднъж и топката бе избита от голлинията.

Вероника Гоцева откри в 17-тата минута за момичетата от Благоевград, но с попадения на Стойковска и Димовска домакините водеха на полувремето с 2:1. В 56-тата минута Здравка Парапунова вкара за 2:2. Пале Николовска с гол от 25 метра и Дервиши с два гола оформиха победата на Тиверия. Момичетата от Македония пропуснаха и дузпа. За поредна година Спортика гостува в Струмица в този период, а Тиверия почти сигурно ще стане и шампион на Македония тази година.