ФК Неврокоп с победа в дербито на Гоце Делчев

Децата на клуба съвсем заслужено се справиха със съгражданите си от „Пирин“ с 1:3

Младите надежди, водени от тандема Андон Калайджиев и Благой Плевнелиев дръпнаха в резултата до почивката чрез гол на Иван Пирипирев в 34-та мин. През втората част тимът още повече разкри своя потенциал и наложи волята си по категоричен начин над своя опонент. Символичните гости в тази среща диктуваха развоя на събитията на терена и в 42-та мин. Петър Каптиев удвои. Само седем минути по-късно Иван Пирпирев отбеляза своето второ попадение в срещата, правейки резултата класически. Почетното попадение за „Пирин“ бе дело на Бойко Сарандев от дузпа, а неговият тим на практика се отърва само с 3 гола във вратата си, след като ФК Неврокоп създаде много ситуации, но шансът за техните състезатели не бе добър и пропуснаха много възможности за попадение.

„Изключеително съм доволен от момчетата. Показаха много добро игрово поведение като не изпуснахме контрола на мача до последната му минута. Успехът дойде закономерно и аз вярвам, че тепърва предстоят още мачове, в които да бъдем радостни от крайния изход,“ коментира главният треньор на отбора на победителите Андон Калайджиев.