„Пирин“(Разлог) с поражение от последния в класирането, който сложи край на добрата му серия

Отборът на „Ботев“(Ихтиман) записа първа победа за сезона в Югозападната трета лига

В среща от 8-ия междинен кръг под проливния дъжд на своя стадион „Ботев“  победи „Пирин“(Разлог) с 1:0. Това бе второ поредно гостуване за отбора от Разлог след като в събота разби с 4:0 „Чавдар“(Етрополе) като с играта си не успя да повтори представянето си с него. Така „Ботев“ прекъсна серията от три поредни победи на момчетата на Христо Джоджов – 2 за първенство и 1 за Купата на Аматьорската футболна лига.

Единственият и победен гол на тежкия терен в Ихтиман реализира в 84-та минута Анатоли Тодоров от дузпа. Тя бе отсъдена от главния съдия Димитър Димитров от Перник за нарушение срещу Дарко Савич. За 8 кръга това е четвъртата отсъдена дузпа срещу „Пирин“, докато няма нито една, отсъдена за отбора от Разлог, в което едва ли ще бъде трудно за някого да съзре тенденция към отбора от югозападния град.

В класирането Христо Джоджов и компания заемат 12-то място с актив от 8 точки, докато „Ботев“ е на предпоследното 17-то място с актив от едва 4 точки.