При дебюта на новия си треньор „Пирин“(Гоце Делчев) взе първа точка при гостуванията си на „Рилски спортист“ от много време насам

Отборите на самоковлии и неврокопчани не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в среща от 6-ия кръг на Югозпадната трета лига

Срещата бе дебют за новия наставник на отбора от града край Места Румил Жотев и той със сигурност ще го запомни. Първо защото бе изгонен при дузпата за домакините заради протестите си към главния рефер Емилиян Антонов от Кюстендил. И втора заради спечелената точка с гол на Александър Георгиев в четвъртата минута на добавеното време. Реферът отмени и гол на Виктор Шишков за „Пирин“ в средата на второто полувреме, като така и не стана ясно защо не зачете попадението.

Домакините поведоха с гол на Виктор Младенов от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Тихомир Крумов в 75-ата минута. Но изпуснаха победата в последните секунди на мача. Това бе и първо равенство за Рилецо в новото първенство.