Отборът на Христо Златински оглави класирането в Румъния

Университатя (Крайова) излезе еднолично на второто място в румънското първенство

Гостуващият „Газ Метан“ беше победен с 2:0, а участие в мача взеха двама от тримата българи в състава – Радослав Димитров и Христо Златински. Двамата бяха титуляри и записаха по 90 минути, а в края като резерва влезе бившият защитник на „Литекс“ и „Лудогорец“ Александър Барт. Златински е юноша и бивш футболист на „Пирин“(Благоевград).

Головете за „Университатя“ отбелязаха Густаво в 55-ата минута и Андрей Бурлачу в 86-ата. С 18 точки тимът от Крайова изпревари „Ботошани“ и се доближи само на една до лидера ЧФР Клуж.

В друг мач в петък вечерта „Астра“(Гюргево) спечели с 2:0 у дома срещу „Ювентус“(Букурещ). Пламен Илиев беше на вратата на домакините, а попаденията вкараха Клаудиу Белу и Антони Льо Талек.

Астра е на 4-о място във временното подреждане с 15 точки.