Футболист на „Пиpин“(Гоце Делчев) се пробва за „Пирин“(Благоевград)

Отборът на „Пирин“(Благоевград) победи в контрола третодивизионния „Германея“(Сапарева баня) с 1:0

Проверката даде възможност на Милен Радуканов да изпробва трима дошли на проби футболисти – алжирецът Абделррахман Юсфи, гръцкият халф Василис Треандафилакис и Ани Петков от „Пирин“(Гоце Делчев).

Дебют за орлетата направи и национала Ради Кирилов.  Другите в отбора на „Пирин“ бяха само юноши. През първото полувреме двата отбора направиха здрав мач ,с малко положения и пред двете врати. Най-чистото положение се откри в 33-тата минута пред Петър Янкулски от „Германея“. Той остана очи в очи с вратаря Костов, но не успя да го преодолее. В началото на второто полувреме Аймен Суда от фаул изпрати топката на сантиметри от страничната греда. След час игра гостите от Сапарева баня пропусна две стопроцентови ситуации. Първо Георги Славков-Рууни подаде неточно останал сам срещу вратаря, а веднага след това отново Янкулски удари напречната греда. До края на мача отново Суда пропиля страхотен шанс за орлетата, но в последната минута с удар отблизо донесе победата на орлетата.