Само в Топ Преса! Трета победа поредна победа в контролните мачове белязаха българските хандбалистки срещу Гърция

Третата си поредна победа реализира днес националният отбор по хандбал – момичета до 17 години с 21:13 срещу отбора на съседна Гърция в поредицата контролни срещи за предстоящото европейско първенство. Контролните мачове между България, Македония и Гърция са организирани от Българската хандбална федерация.

Първите две контроли на нашите момичета бяха с отборът на Македония в които българският победи и в двата мача. Първата контрола с отборът на Гърция в събота, младите надежди на България заслужено получиха аплодисментите на многобройните любители на хандбала от Гоце Делчев. През първото полувреме на мача, играта бе почти равностойна със забележим превес на нашия отбор. През второто полувреме, момичетата на България изцяло владееха положението като извоюваха победата с изразителния резултат 21:13

Наличието на прекрасна спортна зала и удобните разстояния, Гоце Делчев е избран да бъде домакин на подготвителните мачове за предстоящото европейско първенство за момичета до 17 години.