„Пирин“(Гоце Делчев) загуби от „Арда“(Кърджали) с 3:2 в Разлог и показа, че младостта не е порок

Воденият тим от легендата на „Левски“ Елин Топузаков успя трудно да се справи с тима на неврокопчани, които показаха добра игра и загубиха малко преди последния съдийски сигнал

Това бе трета поредна загуба за неврокопчани в контролите това лято, и първа проверка за отбора от Кърджали по време на лагера в Разлог. В крайна сметка обаче гоцеделчевци показаха, че отписването им още сега е твърде прибързано и демонстрираха, независимо от младостта си добра дисциплина и изпълнение на треньорските указания.

Възпитаниците на Елин Топузаков стигнаха до успеха с гол на Димитър Алексиев две минути преди края. Именно той откри резултата от дузпа в средата на първото полувреме, но „Пирин“ стигна до обрат с две попадения на Виктор Шишков – в 66-ата минута от дузпа и в 78-ата минута.
Ерай Салис пък направи 2:2 за символичните домакини в 81-ата минута. А малко преди края Димитър Алексиев донесе победата на „Арда“. Нападателят имаше силни периоди в своята кариера в Хасково, мина и през „Ботев“(Пловдив).