Петричанката Лиляна Костова стана шампион по футбол на Полша

Родената в Петрич Лиляна Костова спечели предсрочно шампионската титла по футбол на Полша с отбора на Медик Конин. В мач от 27 кръг Медик надигра основния си конкурент за титлата Гурник Лечна с 2:1 и вече е недостижим на върха с 77 точки. Днес същите два отбора ще играят и финал за купата на Полша, като амбициите на Костова и нейните съотборнички е да приключат годината с дубъл.

Финалът ще се играе на стадиона в град Радом, а шампионките ще се борят за 8 – купа в клубната си история. Иначе това е четвърта поредна шампионска титла за Медик, който отново ще участва в Шампионската лига. В предното издание на най- силния клубен турнир в Европа, Медик стигна до 1/32 финалите като отстъпи на силния отбор на Лион.

Бившата състезателка на Спортика Благоевград и националния отбор попадна в идеалния тим на полското първенство при жените за сезона 2016- 2017. След последната победа Костова си направи снимка за спомен на стадиона в Конин, като дриблираше с топката облечена в официална рокля.