Боксова надежда на „Беласица“ донесе първи дамски медал за Петрич

Сребърен медал на държавното лично първенство по бокс за девойки спечели състезателката на „Беласица“ Надежда Михайлова. 16-годишната ученичка в петричката гимназия „П. К. Яворов“ загуби с 0:3 съдийски гласа на финала в кат. до 64 кг от Христиана Недялкова /Янтра Гб/. Възпитаничката на треньора Деян Жганев спечели І рунд, но натрупаната умора не й позволи да триумфира в битката за златото. На 1/2 финала абсолютната дебютантка от южния град отказа още в първата част Катрин Куртева /Локомотив Сф/. Н. Михайлова  имаше шанс при жребия, който я размина със съперничка на 1/4 финалите и тя влезе директно в спора за медалите.

„Трябва ни малко по-добра подготовка и можем да погледнем към златото. Изобщо не сме далеч от качествения бокс. Среброто на Надежда, която единствена представи „Беласица“, е голям успех. Имаше клубове от страната с по 5 състезателки, които си тръгнаха с празни ръце“, заяви Д. Жганев.

140 боксьорки от цяла България си дадоха среща в зала „Лудогорец“ в Разград./struma.bg