„Пирин“(Гоце Делчев) най-сетне зарадва с първа победа през пролетта

Пирин ГД записа първи успех тази пролет. Момчетата на старши треньора Йордан Боздански победиха с 2:1 Вихрен Сандански. Домакините с десет души показаха характер и успяха да обърнат развоя на резултата. Гостите от Сандански откриха първи. В 14-та минута Станимир Благоев извърши нарушение, за което получи и директен червен картон. При последвалият пряк свободен удар Вихрен поведе с 1:0 с попадение на Стоянов. В 17-та минута домакините отвърнаха светкавично с гол на Самокишев, който след изпълнение на ъглов удар отклони топката с глава. В 41-та минута Леон Илиев пропусна да изведе Пирин напред. След почивката Пирин стигна до пълен обрат и то с 10-души, след като в 77-та минута Леон Илиев отбеляза.