СОУ Кочан продължава да жъне успехи в спорта

3-960x320Нови спортни успехи постигнаха учениците от СОУ ”Христо Смирненски” с.Кочан, на финалите на областното първенство в Благоевград. В надпреварата по волейбол юношите и девойките от Кочан заеха призовото трето място. Шампиони логично ста- наха отборите на Разлог, втори се класираха отборите от Сандански. Във футболния турнир момчетата от Кочан, водени от своите учители по физическо възпитание и спорт Динко Кумбаров и Венцислав Камбошев станаха шампиони на област Благоевград. За първото си място футболистите от СОУ”Христо Смирненски”
победиха на финала в драматичен мач футболистите от Сандански с резултат 3:2. Го- ловете за Кочан отбелязаха Стивън Кумбаров, Алекс Алендаров и Радослав Кумбаров. Купата на победителите беше връчена на капитана Стивън Кумбаров. Целият отбор и техните треньори посвещават шампионската купа на кмета на община Сатовча д-р Арбен Мименов, осигурил средствата за участието им на областните финали. В средата на месец април, в град Етрополе ще се проведе и републиканското пър- венство по футбол за ученици. Област Благоевград ще бъде представена от шампи- она СОУ ”Христо Смирненски” с.Кочан.