Най – тежката задача пред Гришо предстои! Рафаел Надал смаза Раонич и си уреди мач с българина на 1/2 финал

Григор Димитров вече знае с кого ще играе в първия си полуфинал в откритото на Австралия.  Съперник на най-добрия български тенисист ще бъде шампионът в Мелбърн за 2009 г. и носител на 14 титли от „Големият шлем“ Рафаел Надал. Преди минути испанецът отстрани 6:4, 7:6 (9:7), 6:4 Милош Раонич (Кан).

Григор има само една победа от 8 мача с Надал – на четвъртфинал в Пекин миналия сезон. Двамата бяха съперници на четвъртфинала в откритото на Австралия през 2014 г.

„Чака ме тежък мач. Искам да поздравя Григор, който отново играе много добре, след като имаше проблеми в предишните години“, коментира Надал.