Благоевградчанин бележи в Италия

Роденият в Благоевград младежки национал Радослав Цонев зала пореден път показа, че се намира в отлична форма

Той отбеляза един от головете за „Лече“ при равенството 3:3 срещу Монополи в среща от 20-ия кръг на италианската „Лега Про“ – група „С“. Юношата на „Пирин“(Благоевград) и „Левски“ откри резултата в 30-ата минута с третото си попадение през сезона. Той стреля силно от границата на наказателното поле, топката рикошира в противников защитник и стана неспасяема за стража на гостите Мирарко.

Лече водеше до 84-ата минута, но Алесандро Гато донесе точката на гостите. Радослав Цонев игра цял мач за бившия тим на Валери Божинов, а Антонио Вутов се появи като резерва малко преди края. Срещата на „Виа дел Маре“ беше изгледана от малко над 9000 зрители.

В друг мач от кръга „Юве Стабия“ на Живко Атанасов разгроми с 4:0 „Катания“ и събра 40 точки, колкото има и „Лече“. Двата отбора делят второто място в класирането, а начело е Матера с 42 точки.