Млад футболист от Югозапада с победа в Италия

Младежкият национал на България Радослав Цонев отново изигра много силен мач за „Лече“

Бившият играч на Левски бе титуляр при победата с 3:1 над Паганезе в мач от 18-ия кръг на италианската Лега Про – група „С“. Близнака бе титуляр за „джалоросите“ пред над 11 000 тифози на „Виа дел Маре“, като в 36-ата минута асистира за попадението на Лепоре.

Роденият в Благоевград полузащитник отне топката от противников играч, след което преодоля голяма част от терена, преди да подаде надясно към своя капитан, който пое топката и вкара за 1:0.
Седем минути по-късно Катурано вкара своя 12-и гол за сезона, като продължава да води при стрелците. Гостите върнаха едно попадение в 51-ата минута, когато бившият играч на Парма и Фиорентина Реджиналдо намали, но „Лепоре“%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%be%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%b2-%d1%86%d0%be%d0%bd%d0%b5%d0%b2 отново върна преднината на Лече в 57-ата минута.

Цонев бе заменен в 75-ата минута, а Антонио Вутов остана на пейката през всичките 90 минути. Това е втори пореден мач, в който Цонев асистира на свои съотборник.

Лече пък остана на върха с 38 точки. Матера и Юве Стабия имат по 35, като тимът на Живко Атанасов надви с 1:0 Акрагас, но родният бранител бе наказан и не взе участие в мача.